Horyniec-Zdrój: Śladami historii

Horyniec-Zdrój położony jest na północno-wschodnim krańcu województwa podkarpackiego, w powiecie lubaczowskim, w odległości około 20 km na północny wschód od tego miasta. Horynie-Zdrój jest wsią stosunkowo dużą, uzdrowiskiem i ośrodkiem gminy, przestrzennie bardzo rozległą, posiadającą znaczące walory rekreacyjno-wypoczynkowe.

Horyniec-Zdrój to piękna miejscowość uzdrowiskowa, której historia sięga połowy XV w. Oprócz niezaprzeczalnych walorów geograficznych i klimatycznych, sama wieś i jej okolice, pełne są także zabytków, historycznych śladów oraz miejsc pamięci np. z okresu I i II Wojny Światowej. W trakcie genealogicznych poszukiwań w tych okolicach, warto zapoznać się z tablicami informacyjnymi dotyczącymi historii i położenia Horyńca-Zdroju, które mogą być źródłem cennych inspiracji:

 

Wyrusz razem z nami na wirtualny spacer po urokliwym Horyńcu-Zdroju w województwie podkarpackim. Na przygotowanych przez Nas zdjęciach, zobaczysz najciekawsze miejsce oraz atrakcje turystyczne tej miejscowości, które warto zobaczyć w trakcie pieszych i rowerowych wycieczek.

Źródło:

  • Materiał fotograficzny: b2bdata.pl oraz szukamkrewnych.pl
  • https://horyniec-zdroj.pl/cms/7985/polozenie
  • https://crr-horyniec.pl/o-centrum-rehabilitacji-rolnikow-krus-w-horyncu-zdroju-sanatorium/w-wolnym-czasie/historia-uzdrowiska/
SzukamKrewnych.pl - szk logo bt

Odkryj razem z nami fascynujący świat genealogii. Otrzymuj na maila darmowe inspiracje. Poznaj lepiej serwis SzukamKrewnych.pl.

Administratorem danych osobowych jest Nowoczesna Edukacja Jakub Frankiewicz NIP: 8132900041. Dane osobowe przetwarzane są w celu wysyłki newslettera. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie bez podawania przyczyny. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Tobie prawach, znajduje się w Polityce prywatności