86 lat od pierwszego transportu. Polska czci ofiary nazistowskich obozów

14 czerwca 2026 roku Polska obchodzi Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. W tym roku mija dokładnie 86 lat od chwili, gdy pierwsi polscy więźniowie zostali deportowani do obozu koncentracyjnego KL Auschwitz. Centralne uroczystości odbywają się na terenie byłego obozu w Oświęcimiu.

(więcej…)