Śląsk pamięta. 104 lata temu wojsko polskie wkroczyło do Katowic
20 czerwca obchodzony jest Narodowy Dzień Powstań Śląskich – święto państwowe poświęcone pamięci uczestników trzech zrywów z lat 1919–1921, dzięki którym część Górnego Śląska wróciła do odrodzonej Rzeczypospolitej. Data nawiązuje do wydarzeń z 20 czerwca 1922 roku, kiedy Wojsko Polskie pod dowództwem gen. Stanisława Szeptyckiego zaczęło wkraczać na przyznane Polsce tereny.
